Сторінка музкерівника

Засідання Методичного об'єднання музичних керівників та творчий звіт керіника театрального гуртка

«Театр і гра» Фурман Л.Г.

Театральне дійство - казка «12 місяців»

Театр в житті дитини

Музика в нашому закладі нерозривно пов’язана з театром. Театр дає нашим дітям багато радості та задоволення, створює гарний настрій, впливаючи цілим комплексом засобів. Мета, яку ми ставимо перед собою – зробити життя наших вихованців цікавим, змістовним та захопливим. Саме тому 1994р. було створено театралізовану студію «Театр і гра». Багато цікавих вистав, організованих силами вихователів, дітей та батьків пройшли в стінах нашого закладу. В нашому репертуарі близько 10 театралізованих дійств. Учасники гуртка неодноразово приймали участь в міських та обласних фестивалях дитячої творчості. Є лауреатами обласного фестивалю дитячих театрів «Чародій збирає друзів». Наразі театралізована студія налічує більше 10 видів театрів.

Презентація «Театр і гра»

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу  «Казка» розуміє, що в умовах оновлення суспільства, реформування системи освіти торкнулося й дошкільної  ланки, тому і ставить перед собою розвиток творчої особистості дитини як одне з пріоритетних завдань. Без його розв’язання нереально  здійснити головну мету дошкільної освіти, окреслену Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні: формування базису «особистісної культури дитини через відкритті її світу в його цілісності та різноманітності».

Саме від творчих людей, які можуть досягти успіхів у діяльності, завдяки певним індивідуальним та типологічним рисам, залежить розвиток суспільства. Основну увагу ми звернули на розвиток творчої особистості дошкільника.

Що стосується творчих можливостей дітей, то вони реалізуються в різних видах їх діяльності, а саме: в грі, навчання, спілкуванні та інше. Через ігровий тренінг творчості проходить кожна дитина, і він їй необхідний, адже саме в ігровій діяльності дитина навчається бачити не лише стандартні способи використання тих чи інших предметів, а й проявляти креативний підхід до вирішення певних завдань.

Мистецьке виховання дітей дошкільного віку здійснюється через спілкування педагога і дошкільників у контексті навчання мистецтва, взаємодію дітей між собою під час музичної, музично-театралізованої, хореографічної діяльності та відповідно у різних формах організації мистецько-педагогічної роботи. Так, у практиці дошкільного мистецького виховання усталеними стали такі форми організації: використання вихователем мистецтва музики, театру, танцю у повсякденному житті дошкільнят; спеціальні заняття з навчання мистецтва музики, танцю, театру (основні й гурткові, за інтересами дітей); певною мірою підсумкові форми роботи – музично-театралізовані розваги, свята, спектаклі.